Wokalne

Śpiewak/śpiewaczka *

1. Rozpoczął/a śpiew kilku piosenek na zbiórce zastępu.
  2. Nauczył/a zastęp jednej piosenki.
  3. Zaśpiewał/a z pamięci 10 piosenek (harcerskich, narodowych lub żołnierskich).
  4. Występował/a z zastępem, śpiewając kilka piosenek oraz brał/a udział w inscenizacji piosenki.
  5. Prowadzi na bieżąco swój śpiewnik harcerski, ma w nim zapisanych minimum 20 piosenek.

Pieśniarz/pieśniarka **

1. Przedstawił/a prowadzony przez siebie śpiewnik, płytotekę lub taśmotekę.
  2. Śpiewał/a na uroczystościach harcerskich, szkolnych lub kościelnych.
  3. Nauczył/a zastęp lub drużynę po kilka tradycyjnych i współczesnych piosenek harcerskich oraz turystycznych.
  4. Wymienił/a swoich ulubionych piosenkarzy, śpiewaków i zespoły, uzasadniając swój wybór w sposób przekonujący.

Wodzirej/wodzirejka ***

1. Przygotował/a program i przeprowadził 5 ognisk harcerskich dla szczepu lub kilku drużyn, w tym co najmniej 2 tematyczne.
  2. Zorganizował/a bal harcerski, tematyczną zabawę taneczną lub dyskotekę, organizując w przerwach konkursy, zabawy i pląsy.
  3. Przedstawił/a prowadzony przez siebie notatnik, w którym zapisuje pomysły pląsów, zabaw i okrzyków.
  4. Przygotował/a młodszych do próby na sprawności tancerza, muzyka lub piosenkarza.
Data modyfikacji: 2009-09-09 18:58:25